Veiksmīgi noslēdzies Blankenfeldes Muižas parka labiekārtošanas projekts


2014.gada oktobrī ir pabeigts Blankenfeldes Muižas parka labiekārtošanas projekts, ko līdzfinansē Lauku Atbalsta Dienests un Eiropas struktūrfondi.

Pie Blankenfeldes muižas jau 18. gs. bijis regulāras formas dārzs, savukārt parks veidots angļu klasicisma stilā 19. gs. ar tādiem eksotiskiem kokiem kā Krievijas lapegle un Balzāma baltegle. Sadarbībā ar ainavu arhitekti Daigu Veinbergu tika realizēts projekts, lai modernizētu, restaurētu un labiekārtotu muižas parku, padarot to par draudzīgu vietu gan ģimenēm ar bērniem, gan romantiskas pastaigu vietas tīkotājiem. Tagad Blankenfeldes muižas parkā ir izveidotas pastaigu takas un tiltiņi, ierīkots parka apgaismojums, kā arī uzstādītas vairākas atrakcijas, kas būs interesantas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Parkā saglabāts arī Krogus ceļš, Annas aleja un Mīlestības aleja, kas, kā vēsta sena leģenda, radusies muižas saimniecei gaidot mājās savu vīru. Un protams, pie muižas joprojām lepni slejas 370 gadus vecais osis 4 m apkārtmērā, zem kura saknēm, kā stāsta leģenda, aprakts muižas zelts, bet no rītiem pie tā barons esot dzēris savu rīta kafiju. Arī jums ir iespēja pie Spēka oša padzert rīta kafiju, ja izbaudīsiet Blankenfeldes muižas skaistās viesnīcas viesmīlību!